Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Zemren Peng Ma More

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Porsi zogjte shtegetojne, plot me endrra te medha.
Ndoshta ne po mekatojme, Korces tone i thone ata.

Ishin sy ,u bene lote, shi qe bije neper bote,
Zemrat qenkerkan kot fare, gjersa nuk i kthejne dot.
Si me ike mu largove, porsi dielli permes resh.
Zemren peng ti sec ma more, nuk e di a do ma kthesh.

Refreni :
Eja,eja,eja ta them une, ta thote Korca cdo rrugice e saj.
Eja,eja,eja ta thone mbremjet, kur u puthem ne per here te pare.
Eja,eja,eja ta thone syte, ku ke mbetur si cdo dashuri.
Eja,eja,eja thone floket, qe ke perkedhelur vetem ti.

S’di ku je ne keto caste, si e mbyt vetmine ti.
Po me ben te flas me vehte, si c’te ben cdo dashuri.
Mund te gjesh ti dhe nje tjeter, mua mund te me harrosh.
Por si Korcen tende kurre, nuk do gjesh sa do t’kerkosh.

Refreni :
Eja,eja,eja ta them une, ta thote Korca cdo rrugice e saj.
Eja,eja.eja ta thone mbremjet, kur u puthem ne per here te pare.
Eja,eja,eja ta thone syte, ku ke mbetur si cdo dashuri.
Eja,eja,eja thone floket, qe ke perkedhelur vetem ti.
Eja,eja,eja thone kitarat, qe me gishta zemre ti i re.
Eja,eja,eja ta thone syte, lum ai qe rron e vdes atje.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)