Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Zemer E Lenduar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa u lodha dhe po pres,
Ndjej vec mall e dashuri.
Dhe ne zemren e lenduar,
Me ke mbetur vetem ti. ( 2 here )
Lunder fati, dashurija.
Te perplasen,
Ku ti nuk e prêt.
Lunder fati, Jeta ime.
Qe me iku,
Iku dhe nuk kthehet.
Ti mu fshehe,
Neper vite.
Dhe te humba,
Pergjithmone.
Si ta ndal un,
Rreken’ e lotit.
Qe me mbyti,
Ah me ngasherime….
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)