Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trim Jakupi - Me Fal

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sa veshtir e kam pa ty
u largove pa lamtumir
pas shum viteve te ndar serish
une e ti perfundimisht
cdo takim qe kisha me ty
plot fjal e xhelozi
me ne ca ndodhi aspak se ti
ku shkoj e embla dashuri.

ref

me fal qe serisht te kujtoj
me fal qe sdi si te harroj
me fal qe sdija te te mbaj
me fal qe ti thash ato fjal
me beso se jam pendu
meso se ter jeten tkam kerku
kush te fol ty keq per mu
qe me tjetrin do mem ndru

si me iku kjo rini
u verbova vajze te shoh un me ty
hi i huaj si jetim po duket ky shpirti im
cdo takim qe kisha me ty
plot fjal e xhelozi
me ne ca ndodhi aspak se ti
ku shkoj e embla dashuri.

ref

me fal qe serisht te kujtoj
me fal qe sdi si te harroj
me fal qe sdija te te mbaj
me fal qe ti thash ato fjal
me beso se jam pendu
meso se ter jeten tkam kerku
kush te fol ty keq per mu
qe me tjetrin do mem ndru
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)