Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asim Gashi - Gurbeti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur u ktheva o prej kurbeti
Vashen time shkova ta takoj
Me tha nana sa je djalo i shkrete
Ajo neser ne tjeter fis po shkon

T'kujt jane kurushqit o te pojata
Vashen time qe po vine me marre
Qenkan t'shokut te jetes qe pata
Per te cilin do te hyja n'zjarr

Nusen sdua ta takoj
Kam frik lotet me tradhtojne
Enderroj ne perqafim
Sdo duron mo shpirti im
Digju flake o shpirti im

Kush e mban ne dore bajakun
Zemres ja helmoi gjakun
M'tradhetoi vasha me shokun tim
S'mbeti tjeter vec rakia
Vec rakia miku im

Nusen sdua ta takoj
Kam frik lotet me tradhtojne
Enderroj ne perqafim
Sdo duron mo shpirti im
Digju flake o shpirti im

Kush e mban ne dore bajakun
Zemres ja helmoi gjakun
M'tradhetoi vasha me shokun tim
S'mbeti tjeter vec rakia
Vec rakia miku im
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)