Më mbaj mend (për 1 muaj)

Berat Krasniqi - Lamtumir

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me the lamtumire, por si munde valle.
Mu duk thjesht nje loje, apo nje perralle.

Me the lamturmire, nje fjal pa kuptim,
Leht per shpirtin tand, rand per shpirtin tim.

Ref.
Lamtumire me the, pa asnje lote ne sy,
nuk mund t'ju besoja, vertete syve t'mi
fjalet qe mi thoje, ishin te randa plumb,
po sa her me folje, te doja me shum.

A u knaqe tash, qe mbane me lote,
a ndjehesh krenare, tash per jete e mote.

Fjala Lamtumire, ma e rand se vdekja,
S'mund t'jetoj pa ty, gjall sme duhet jeta.

Ref.
Lamtumire me the, pa asnje lote ne sy,
nuk mund t'ju besoja, vertete syve t'mi
fjalet qe mi thoje, ishin te randa plumb,
po sa her me folje, te doja me shum.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)