Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asim Gashi - Kur E Percolla Ylberin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur e percolla ylberin
Shkova hyra n’dhomë
Kur ja pash manzeren varur
Ja lava me lotë

Ref:
Mos e laj me lotë moj Zano
Mos e laj me lotë
Se shkoi viti i pare moj Zano
Por si dita sot

Shkuan muje shkuan vitet
Zemra mu dogj flakë
S'na lan hallet s'na lan dertet
Me jetue bashkë

Ref
O Ylberi dades o
A thu m'ke harru
Ditet e gurbetit ylber
Qofshin te mallkum

Mora harçen dola n'bahçe
Çorapat mej thur
Prej merzise prej merakut
Plasa tuj vajtu

Ref
O Ylberi dades o
A thu m'ke harru
Ditet e gurbetit ylber
Qofshin te mallkum
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)