Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xonn - S'jena Mo

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ri po mendoj per ty mengjesi esht tu agu
e kur bjen nata lotet po me shoqerojn mu
e thiri emrin ton po tash ti nuk je askund
e nje dashni qe ne paten veqt ti dhe nje fund
Pse be trendafil me er ti ket zemer po ma ther
je kon e vetmja per mu e tash ti mu vet pom len
i harrove shum premtime te tjetri ti tash ke shku
a dikur je kan e imja thojshe vetem ty te duu
E ke vra ti gjdo onder qe mety une kom pas
ma ke thu shpresen per jete kallzom tash a je knaq
tash po pi edhe po dehna kur i kujtoj syt e zi
ah bre si spo qelet zemra me tregu sa ka dashni
I harrove shpejt momenten sa ishe ti me mu
sod je nperqafim te tjetrit ati i thu te du
Aj ta perkdhel flokun ton e ti puthje po i dhuron
un pa ty mbeta i vetem e dhimbja po me shoqeron
Ref:
jetoj pa tyy tash ne merzi po ne merzi
qan kjo zemer veq per ty oo veq per ty
x2:
Po mungon tash mu ajo koh veq ajoo koh veq ajo kohh
e na dy tash nuk jena maaa jo sjena mo

Oj e kalume qka u bo kom ni tjetri spot don ma
ti ke lyp ma mir po kqyre veten ku je ra
tka hup vlera e asaj femne qe me mu je kon
tash ska met as krenari qe vet e ke shkel me kam
pom vjen keq kur folin tjert qysh je kan e qysh je met
pom vjen marre drejt met than qe me ty jam kit jet
stpasna njoft ne asnje aspekt po vet ti je lendu
ke mbet e vetem ne udhkryq se tjetri veq tka shfrytzu
a pe sheh qe senet sillen e tash don me mu kthy
po nje zemer qe e theve slejon mrena ti me hy
per nje dhurat te tjetrit burrnin tem e pate rrxu
po po shihet mas shum kohe loti i kujt osht tu piku
a pe sheh i humbe krejt e stka met ma kurgjo njet
tash pe ul edhe koken kur del ti naper qytet
tka lan tash edhe shoqnia se nkraht e mij jan msu me tpa krejt i humbe per dikon e qka ke pas nuk the maa
ref:
jetoj pa tyy tash ne merzi po ne merzi
qan kjo zemer veq per ty oo veq per ty
x2:
Po mungon tash mu ajo koh veq ajoo koh veq ajo kohh
e na dy tash nuk jena maaa jo sjena mo
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)