Më mbaj mend (për 1 muaj)

BimBimma - 038

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
038[--]


Miq te nderuar mirsevini ne vitin 2012
dhe jemi ktu live and direkt me ca cuna...

[4x]
G... GG... Get Down se po vim
G... GG... Get Down Down

BimBimma

038 per krejt qe menojn qe skena adres
E prezentojm asfalltin edhe secillen banes
Secillin grusht berllog qe munesh me gjet en cillen do kthes
Kudo qe mshefesh je i gjetun, Ku don mu mshef?
E pasqyrojm secillen pjes, jena secilla njers, e secillit o kryt e ciles do shtres!
E perfaqsoj Prishtinen edhe krejt qa mer frym en to!
Senet e mira e senet qe svyn en to!
Senet e nista e senet e kryme nto!
Jena muzika e cilles do rryme o
Hardcore, Hip-Hop, Blues e Jazz
Cili do zhaner qe tingllon Cool en vesh
Jena prezent kur flen edhe kur je qut n'mengjes
Te ata qe kurr qe bohet von e te ata qe jon gut per gjith!
Prishtinali jom bish qe o blloku n kafaz
Ti pret me dhez une me explodu po pres
Ma mir me shum njerz knej punt llug me Cash
Sesa mes veq vet e jom i mlut me Cash
E du rrethin tem se skom ku me shku pa rreth
Ju du edhe juve se skom pse me knu pa njerz

[2x]
G... GG... Get Down se po vim
G... GG... Get Down Down

ErgeNR

Kape telin thire dillerin vete far rabi ki
Lej foret bire te pshtjellim garant naj hed e ki
Qfar menimi per mu e ki une nuk e di
Guess who's back? Magjistari perseri!
Nihere e ki free tani ti mo, pare nuk ki! i
Per dy dit a tri dit thot mu bo pareli
Paret ti bi ribi rib kur t'bona pareli
skom be reibi rib paret e fundit i kom pi
Qe sbeson si deshmi qe iphonin ku e ki!
Preke butonin iphoni nuk ka mo kredi
Mere numrin thirre njonin e ki myshteri
Tha po du me ble nese ki 1000 e permi
WOO WOO, WOO Secillen shpi
So dit premtuse per qdo prishtinali
Era lek si ni Mi me perbi
Me mu sun fol nese 1Milion si ki

[4x]
G... GG... Get Down se po vim
G... GG... Get Down Down
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)