Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vilson Zani - Jam Krenar Qe Jam Gramshiot

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O ju burra burra vatani ore
Ejani sot o se une sot do kendoj per vendin ku je
2x) Epo ku u linda dhe u rrita me zakone dhe tradita nazelie e mall plot o jam krenar qe jam gramshiot
2x) Epo s'jua kam thene kurre me pare qe me ben te jem krenar ma ben zemren me gezim o krenaria e vendit tim
2x) Apo muzgu i lehte ty te mendon mallengjehet dhe loton na jep neve gojen plot o jam krenar qe jam gramshiot
2x) Apo vendi ku me lindi nena s'do me dali kurre nga zemera edhe dheu le te me trese o gramshiot linda dhe do vdes.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)