Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inis Neziri - Piedestal

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I hap sytë
Të shoh me qartë
Por në çdo hap
Ne jemi dhe më larg

Është e ftohte çdo fjalë
Ky qytet i madh,
Është e ftohtë buzëqeshja që më jep,
S'ka jetë

Dorën zgjas,
Që ta heq këtë maskë,
Para se të jetë tepër vonë,
Dhe vehten ta humbas.

Nëse ti guxon,
Dhe si unë beson,
Ndoshta nesër,
Një botë tjetër do jetojmë

REF.:
Muret e vetmisë do të bien,
Tempuj dashurie le të ngrihen,
Si për engjëj e për djaj,
Që brenga mbajnë…
Është koha porsi dielli të zgjohesh,
Është koha zëri yt të dëgjohet,
Mbi një piedestal, zemrën mbaj

Heshtur flas
Me ditët që lash pas,
Dhe kuptoj, nuk duhet të ndalojmë,
Shpresa mos t'humbas

Nëse ti beson,
Dhe si un guxon,
Të gjithë nesër
Një botë tjetër do jetojmë

REF.:
Muret e vetmisë do të bien,
Tempuj dashurie le të ngrihen,
Si për engjëj e për djaj,
Që brenga mbajnë
Është koha porsi dielli të zgjohesh,
Është koha zëri yt të dëgjohet,
Mbi një piedestal, zemrën mbaj.

Botën e mbaj
Përmbi duar tani
Dua ngjyra ti jap
Mos ta shoh bardh e zi
Dua dhe njëherë
Të shkojm’ në përjetësi,
Jo më gjunjë që dridhen drejt humnerës,
Ka dhe dritë për ty

Koha ndaloi,
Hey s'ka më errësirë,
Sytë e tu më thanë
Jo asgjë s'na ndal.

REF.:
Muret e vetmisë do të bien,
Tempuj dashurie le të ngrihen,
Si për engjëj e për djaj,
Që brenga mbajnë
Është koha porsi dielli të zgjohesh,
Është koha zëri yt të dëgjohet,
Mbi një piedestal, zemrën mbaj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)