Më mbaj mend (për 1 muaj)

Robert Berisha - Per Ditelindje

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te erdha papritur,
desha t'befasoja,
Deren kur ma hape,
syve s'u besoja.

Prita doren me ma dhan,
E naj puthje si cdo here,
Por qe ti me pret keshtu,
As qe e kam mar me men.

Ref:
Per ditelindjen tane shko me the,
Me dhurate ne dore ne dere me le,
Per ditelindjen tane paske prit,
Me m'thane tung o shpirt.

Per ditelindjen tande me the u kry,
Nuk po du me pas asgje me ty,
N'diten ma t'mire per te dy,
E gjete me m'thy.

Te erdha papritur,
ti as nuk me fole,
Ajo qe ska zemer,
tash i bon kto fore.

Prita doren me ma dhane,
E naj puthje si cdo here,
Por qe ti me pret keshtu,
As qe e kam mar me men.

Ref:
Per ditelindjen tane shko me the,
Me dhurate ne dore ne dere me le,
Per ditelindjen tane paske prit,
Me m'thane tung o shpirt.

Per ditelindjen tande me the u kry,
Nuk po du me pas asgje me ty,
N'diten ma t'mire per te dy,
E gjete me m'thy.

Per ditelindjen tane.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)