Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yll Demaj - Gurbetqar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
oh jam merzit e vajtoj ket jeten tem
pom mungon ai dheu jem
zemra m'dhem o veq emnin me ja permen

ky gurbet po don mem tre
veq me lot veq me lot m'kaloj kjo jet
veq me lot veq me lot m'kaloj kjo jet
gurbetqar gurbetqar
me ka mbet ky emer deri sat jam gjall
gurbetqar krejt pom thojn
sa her qe pom thirrin zemren po ma shpojn

ajo shpi ajo buka e nanes tem
oh veq era qysh i vjen
malli merr sa her qe m'bjen ndermen

ky gurbet po don mem tre
veq me lot veq me lot m'kaloj kjo jet
veq me lot veq me lot m'kaloj kjo jet
gurbetqar gurbetqar
me ka mbet ky emer deri sat jam gjall
gurbetqar krejt pom thojn
sa her qe pom thirrin zemren po ma shpojn
sa her qe pom thirrin zemren po ma shpojn
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)