Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skifter Etemi - Moj Strugane

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Çubarake moj Strugane
tundu, shkundu e hidh valle
hidhe vallen dalë nga dalë
me fustanin palë palë
hidhe vallen dalë nga dalë
me fustanin palë palë

me fustanin palë palë
seç i shkon valles vërdallë
sa lezet sa bukuri
kur ma lozën vallen ti
sa lezet sa bukuri
kur ma lozën vallen ti

Oh kto duart e tua
Stugane qëndisur me lule
eja rreth pas meje
mos mu bëj fodulle
eja rreth pas meje
mos u bëj fodulle

pa dil pak nga vallja
moj të theret bandilli
ta ka sillë fustanin
moj ngjyre trendafili
ta ka sillë fustanin
moj ngjyre trendafili
ngjyre trendafili
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)