Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valton Krasniqi - Sa T'kam Dasht

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref 2x
E din sa tkam dasht
ti mire e din zemra qe don ty
Si got ti ma ke thy
ti mire e din vetem ti e din

A thu ka dite te mira
kur t`mungon dashuria
kurr dihesh shum bosh
A thu ka dite te mira
kur t`mungon dashuria
zdin ka tja fillosh

rrugen tende ti e gjete
lumturin thu preke
veq e genjen veten

Ref 2x
E din sa tkam dasht
ti mire e din zemra qe don ty
Si got ti ma ke thy
ti mire e din vetem ti e din

A thu ka dite te mira
kur t`mungon dashuria
kurr dihesh shum bosh
A thu ka dite te mira
kur t`mungon dashuria
zdin ka tja fillosh

rrugen tende ti e gjete
lumturin thu preke
veq e genjen veten

Ref 2x
E din sa tkam dasht
ti mire e din zemra qe don ty
Si got ti ma ke thy
ti mire e din vetem ti e din
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)