Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ingrit Gjoni - Flake

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ingrid-Falma ni puthje!
...flakë ma dogje zemrën!

Gjeto-...falma ni puthje,
falma ti mu
digje, digjma zemren
e më thui të du
A e ba për mu..!?

Ingrid- Sa herë unë kam menu,
sa herë kam dash me t'shkru
sa herë kam ardh pa pritë,
s'kam dash ti kurrë me ik
Sa herë unë jam dorëzu
sa herë unë jam pendu,
sa herë vetes i thashë:
Të du unë ty s'kom hlaq -(shpëtim)
-Pa ty toka nuk më mban,
pa ty shpirti po më qaaan!

Gjeto-Falma ni puthje
oj shpirti jem
flakë ma dogje zemren
e s'po xaj ven!
Falma ni puthje, falma ti mu,
digje digjma zemren
e më thui të du!
A e ban per mu..!?

Ingrid- Sa herë unë kam menu
sa herë kam dashtë me t'shkru!
Sa herë kam ardh paprit,
s'kam dashtë ti kurrë me ik!
Sa herë unë jam dorëzu
sa herë unë jam pendu,
sa herë vetes i thashë:
Të du unë ty s'kom hlaq
-Pa ty toka nuk më mban!
Pa ty shpirti po më qaaan!


Gjeto- Falma ni puthje
oj shpirti jem,
flakë ma dogje zemrën
e s'po xaj ven!
Falma ni puthje,falma ti mu,
digje digjma zemren
e më thui të du!
A e ban per mu..!?

Ingrid- Falma ni puthje,
pa ty toka nuk më mban!
Ma dogje, shpirti po më qaaan!

Gjeto- Falma ni puthje
falma ti mu,
digje digjma zemren
e më thui të du!
A e ban per mu..!?
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)