Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inis Neziri & Flori Nazifi - Fli Ne Krahet E Mi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
FLORI
Ndonjeher me ndodh
te zgjohem naten vone
vetem per te te pare ty.
Syte ngadal i mbyll
dhe lehte te perqafoj ne
enderr biem bashke te dy.

Inis
Si cdo dit dhe sot
nje pershperim me zgjon
ti je gjithmon aty.
E bekuar jam me gjithcka qe une kam
sepse duhem nga ty.

Refreni
Joo une se di
dorzohem para teje
dashurise qe me fale tii
Joo une se di
frymarrje e shpirtit tim
fli ne krahet e mii.
Te lutem mos me zgjo
nga une mos u largo
edhe nese ka stuhi
ti prap ktu qendro.
Une jam tii
frymarrje e shpirtit tim
fli ne krahet e mi.

Inis
Humbur pa ty jam
grindem kur s'te kam
kur ti nuk je aty.
Kur zgjohem e s'te shoh
asgje nuk ekziston
gjithcka bosh pa ty.

Flori
Njesoj dhe une e ndjej
prane vetes kur s'te gjej
kur une jam pa ty.
Asgje nuk me ploteson
trishtimi me mbulon
kur s'ti shoh une syt.

Refreni
Joo une se di
dorzohem para teje
dashurise qe me fale tii
Joo une se di
frymarrje e shpirtit tim
fli ne krahet e mii.
Te lutem mos me zgjo
nga une mos u largo
edhe nese ka stuhi
ti prap ktu qendro.
Une jam tii
frymarrje e shpirtit tim
fli ne krahet e mi.

Flori & Inis
Edhe nese neser ndodh
qe te mos jemi
te lutem mos i thuaj dikujt
te duaa.
Nese neser ndodh
qe te mos jemi
joo mos i thuaj,
se te dua, une ty te dua
me mir te vdes
ne krahet e tua
sesa te jem per ty e huaj

Refreni
Joo une se di
dorzohem para teje
dashurise qe me fale tii
Joo une se di
frymarrje e shpirtit tim
fli ne krahet e mii.
Te lutem mos me zgjo
nga une mos u largo
edhe nese ka stuhi
ti prap ktu qendro.
Une jam tii
frymarrje e shpirtit tim
fli ne krahet e mi.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)