Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dani - Pellumbeshe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kujt, kujt t'i flas për hallet e mia,
kujt ti them se prapë të du,
se në rrugë po qaj si fëmija,

Oh, shpirtin jap ende për ty,
ti më ishe dritë në sy,
jeta ime terr e mërzi.

Tash ec, ka ecim përpara nē dy,
shpresoj shumē të shoh ty,
n'fole tjetër ike ti.

Pëllumbeshë ti ishe për mua,
si s'kuptove se kaq fort të dua,

Ref:
Dashuria nuk është send,
që ta gjuash vend e pa vend,
e ta duash, tjetër kend 2x

Kujt, kujt t'i flas për hallet e mia,
kujt ti them se prapë të du,
se në rrugë po qaj si fëmija,

Oh, shpirtin jap ende për ty,
ti më ishe dritë në sy,
jeta ime terr e mërzi.

Tash ec, ka ecim përpara nē dy,
shpresoj shumē të shoh ty,
n'fole tjetër ike ti.

Pëllumbeshë ti ishe për mua,
si s'kuptove se kaq fort të dua,

Ref:
Dashuria nuk është send,
që ta gjuash vend e pa vend,
e ta duash, tjetër kend 2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)