Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labinot Rexha - Lamtumir

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa njerz kalojn ne kte qytet
ti nuk e di, dikush te pret
A je ktu, a ntjeter shtet
Kjo vetmi pa ty po vret

edhe pse koha ka kalu
per ty jam tu menu
Se di a mke harru
Dhe pse koha ka kalu
cdo dit te kam kerku
po ti shum larg ke shku

Lamtumir dashnia jeme
Lamtumir oj dashni
Ke me met gjith nzemren teme
Dhe kte got per ty po pi

Pa ty dhe dielli nuk ndriqon
pa ty qyteti duket bosh
pa ty dhe qielli po pikon
po pres cdo dit qe ti tkalosh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)