Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipri Kelmendi - Gabimet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me bindi e verteta
E lumtur nuk eshte jeta
Ka vetem dite te lumtura
Kujtimet s'jane te lehta
Sot kur i humbur mbeta
Mendja me shkon vetem te e pamundura

E pamundur e pamundur
Por te lutem mos shpreso
Nje dashni vet e ke humbur e mos shpreso

Gabime plot e syt me lot
Une u binda dhe me veten fola sot
Gabime plot, njerezit gabojne
Sa me kushtojn gabimet
Sa vone e kuptoj

Harrova qka tentova
Gabova sa shume gabova
Vleren un ty nuk ta kam dite
Kudo qe ika shkova
Jo kurr nuk te harrova
Se fundin kurr nuk e kam prit

E pamundur e pamundur
Por te lutem mos shpreso
Nje dashni vet e ke humbur e mos shpreso

Gabime plot e syt me lot
Une u binda dhe me veten fola sot
Gabime plot, njerezit gabojne
Sa me kushtojn gabimet
Sa vone e kuptoj

E pamundur e pamundur
Por te lutem mos shpreso
Nje dashni vet e ke humbur e mos shpreso

Gabime plot e syt me lot
Une u binda dhe me veten fola sot
Gabime plot, njerezit gabojne
Sa me kushtojn gabimet
Sa vone e kuptoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)