Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - A Muj Met Thirr

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dashnija jem je bo e Huj
Sonte po Knaqësh e un po Vuj
Ah të vjen keq qysh jam tuj Vujt
Qka mbane ti un Kur S'kisha mujt

Mos tu ktheft ty n'kët Dynja
N'tjetrën kime pa
Hajt se Zoti asht i Drejt
Kame ti kthy Krejt

ReffX2
A muj met Thir
A muj met than qe ske bo Mir
Kur më ke lan ke hy n'Gjynah
S'muj met Mallku se Zemra t'don Hala

Ma nuk të kam
Tjetër ke Gjet
Në zemrën tem
Dot jesh për Jett

Jetën se du
Me vdek ma mir
Veq edhe sonte
Duu met Thirr

Mos tu ktheft ty n'kët Dynja
N'tjetrën kime pa
Hajt se Zoti asht i Drejt
Kame ti kthy Krejt

ReffX2
A muj met Thir
A muj met than qe ske bo Mir
Kur më ke lan ke hy n'Gjynah
S'muj met Mallku se Zemra t'don Hala

Se Zemra T'don Hala
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)