Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi & Besim Zeqiri - Vendi I Dashur Ku U Linda

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vendi i dashur ku u linda
Sa me mallë po të kujtoj
Kurr si sotë dashuni nuk ndjeva
Veq për ty Kosovë lotoj

Sa me mallë shkoj te shtëpia
Ku kalova femirin
Zemren ma djeg dashunia
Mallin ende po e nij

Atë votër kurë e kujtoj
Ku pran saj kam ba pushim
Dy tri pika lotë i lshova
Edhe shpreha mallin timë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)