Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lannex - Edhe Sot

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Edhe sot pa ty un jam
Edhe sot si me kon pa frym
Vetem sot te kisha pran
Se ni fjal prej teje po m’vyn

se zoni jot melodia zemres tem
se zemra jem gjithmon per ty ka me pas ven
pa tmenu ni cast as gjumi nuk em zen
nese smuj me kqyr foton tpakten kam me tpermen

se ti mki ndryshu krejt edhe ike shpejt
um ke lan shum dhimje po asnjona nuk ka met
edhe hajde prap ki mem gjet njejt
ti zemer per mu je shum e shenjt

un nuk po tni mo amo ti pom nin
cdo dit qe po vjen pa ty rutin
gjumi nuk po mzen se shum sene nkry mvin
mun mu nal tu.. amo sun e nal dashnin

(2x)
t kom pas xhane xhane xhane
tkom pas zemer e du hala
t kom prap xhane xhane xhane
edhe pse moti sjem pa

kape zemeren qele ke me pa veten nto
te un sje kan e para po te un je kon njo
nese nuk don me fol athere ksaj here m ngo
nese mkerkon me ik ti mjeh nuk skthena mo

e kjo dashni mshtini mu shpreh si i pit
ah kjo dashni mi verboi kejt syt
nata kur vjen foto jote osht drit
un du me dit per mu a je merzit se

Shpesh kerkova falje edhe pa bo faje
vec mos me prish dashnin qe u kon e madhe
un nisem me dhon mat miren amo ti u nale
buzqeshja jem smungoi edhe kur pata halle

po tash muna me shpik shkado muna me fol
prej se jena nda vec po rri tu rroll
me shnet sjam mir vec po rri tu koll
me ni an dahnia m’nguli ntjetren an mka dhan shkoll

(2x)
t kom pas xhane xhane xhane
tkom pas zemer e du hala
t kom prap xhane xhane xhane
edhe pse moti sjem pa
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)