Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flamur Cana - Madam

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ajo eshte nje Dame,e hijshme,e rende
Kur me kalon prane,vendin I leshoj,
Nje zonje e vertete qe me le pa mend
E shikoj fshehur,perballe s’mund t’i qendroj.

Me te zeza veshur,ngjyrat nuk ido
Mbremja vezullon nga shkelqimi saj,
Pikture nga dore e Zotit,i shkelqen fytyra
I marre le te behem,zemra te me qaj.

Perplasen shikimet,zonjen xhelozojne
Ajo ka prezence dhe kur kafen pi.
Cigaren ia ndezin,zemerplasur shkojne
E bukura sdo njerez,gjithmone vetem rri.

Ajo s’pershendet,buza eshte pa gaz
Rrugen t’gjithe I hapin dhe I thone: MADAME.
Sa serioze eshte,sa shume zemra plas
Se keshtu jane Zonjat,te egra plot sharm...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)