Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjend Lloga & Dorina - Grimce Parajse

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur takon nje grimce parajse
Qe qesh e luan si njeri
Maskuar ne hiret e nje vajze
Qe sillet porsi Perendi

Ngjyrat e botes celen te gjitha
Kthehesh papritur ne mbinjeri
Yjet duken por si grimca
Nje universi me dashuri

Ref x2
Dashuri qe ngjize boten
Je gatuar me magji
Puthja jote e vret kohen
Dhe e ringjall perseri
Dashuri qe dogje trojen
Je mallkim edhe bekim
Je esenca e gjithckaje
Je ilaci i shpirtit tim

Kur takon nje rreze drite
Qe erresiren ta largon
Vec athere do te ndricohesh
Do te kuptosh se ti jeton

Ngjyrat e botes celen te gjitha
Kthehesh papritur ne mbinjeri
Yjet duken por si grimca
Nje universi me dashuri

Ref:
Dashuri qe ngjize boten
Je gatuar me magji
Puthja jote e vret kohen
Dhe e ringjall perseri
Dashuri qe dogje trojen
Je mallkim edhe bekim
Je esenca e gjithckaje
Je ilaci i shpirtit tim
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)