Më mbaj mend (për 1 muaj)

Butrint Rashiti - Mendo Per Ne

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
si me ndes zarrin në shi
paska qen kjo dashni
po e sho tu fik para syve tmi
Trupi dridhet buza ngrihet qka po ndodh tani spo dihet
Zdu me pa po fundi po shihet

Ma thuaj ni fjal ky shpirt don mem dal
Lamtumiren ta mbaj sa tjemi gjall

(Refren)
Hej mendo perne
N'darja mqon per zgjalli ndhe
A gezohesh nese me mu sje

Jam pa shpres e serisht pres
U fik zarri qe u ndes
E qka ndodh me plagen kur ilaqi vdes

Trupi dridhet buza ngrihet qka po ndodh tani spo dihet
Zdu me pa po fundi po shihet

(Refren 2x)
Hej mendo perne
N'darja mqon per zgjalli ndhe
A gezohesh nese me mu sje
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)