Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Sabri Fejzullahu - Mos U Dorezo

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dikur dashnore sot mbetem emra krejt tjeter kush e ka shpinen ma kthej e m'plasi zemra malli m'ka marr me t'pa O m'ka marr malli me ja pa syt edhe pse mka lan e nuk e di sa shum jam merzit kurr skam mujt me ja than

Reff 2x

Mos u dorzo duro shpirti jem dashnia e zermes kurr ma nuk vjen mos u dorzo duro e mos qajë duro o shpirt se ti nuk ke faj

Iku pa fjale shpirtin ma vrau marr fryme e nuk jam gjalle lulet e jetes ajo mi thau e une po vdes me malle o mka marr malli me ja pa syt edhe pse mka lane e nuk e din sa shum jam merzit kurr skam mujt me ja thane

Mos u dorzo duro shpirti jem dashnia e zermes kurr ma nuk vjen mos u dorzo duro e mos qajë duro o shpirt se ti nuk ke faj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)