Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu & Leonora Jakupi - Simpatia E Shkolles

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Sabri]
Sonte zemra mu ka djeg
dorën ty kur ta kam prek
Zanin tanë kur e kam nij
Ma nuk pash me sy

[Leonora]
Çka u bo more haver
m’ke pas shoqe ktyneherë
A m’ke pas ti simpati
a çka u bo se di

[Sabri]
Jo veç simpati
po tepër t’kam dashtë
Gati më la zemra
sonte kur te pash

[Leonora]
Simpati e shkollës
po bojka dashni
Medet prej fillores
t’kam kujtu veç ty

[Sabri & Leonora]
Simpati e shkollës
dashni mu ke ba
Sa m’paska marr malli veç me t’pa

Simpati e shkollës
mu ke ba dashni
Sa m’paska marr malli veç per ty

[Sabri]
As një fjalë nuk ta kam thanë
kam mendu qe të vijen rendë
E skam dashtë më mu idhënu
se t’kam dashuru

[Leonora]
Se të t’kam pas per qefi ty
je e para simpati
Kurr s’te kam thanë „haveri jemë“
se je kam pelqen

[Sabri]
Spo muj me besu
Vitet kalun shpejt
Unë hala të du
Zotin smuj me rrejt

[Leonora]
Kurr ste kam harru
Zemër ty t’kam pas
Vitet kan kalu
Zemra don me plas

[Sabri & Leonora]
Simpati e shkollës
dashni mu ke ba
Sa m’paska marr malli veç me t’pa

Simpati e shkollës
mu ke ba dashni
Sa m’paska marr malli veç per ty

Simpati e shkollës
dashni mu ke ba
Sa m’paska marr malli veç me t’pa

Simpati e shkollës
mu ke ba dashni
Sa m’paska marr malli veç per ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)