Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Kasapi - Nusja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A po mdokët, a po kallet
tym e flak u bo ky vend
e jo vallja nuk po nalet
nusja bukur po shkelqen
mos qaj nuse me lot
ty trujt i madhi zot
se per ty, veq per ty
po e djegim sot

reff:
Loti lotin nuk e pret
ka lan nusja shpin e vet
shpin e babes e ka lan
e me lot sonte po qaj
ndale lotin nuse mir
ta plotsojna çdo deshire
Mirseerdhe nshpijen ton
ma e mira nusja jonë.

Merre dhandrrin dor për dore
hyn ne valle mus u ndaj
e moj nuse lule bore
ndale lotin e mos qaj
mos qaj nuse me lot
ty trujt i madhi zot
se per ty, veç per ty
po e djegim sot

reff:
Loti lotin nuk e pret
ka lan nusja shpin e vet
shpin e babes e ka lan
e me lot sonte po qaj
ndale lotin nuse mir
ta plotsojna çdo deshire
Mirseerdhe nshpijen ton
ma e mira nusja jonë.

reff:
Loti lotin nuk e pret
ka lan nusja shpin e vet
shpin e babes e ka lan
e me lot sonte po qaj
ndale lotin nuse mir
ta plotsojna çdo deshire
Mirseerdhe nshpijen ton
ma e mira nusja jonë.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)