Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dani, Buraku, Valoni, Gjoni & Osmani - Për Ty Kosovë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Besa bes, besen e kem dhane
Besa bes, besen e kem dhane
Per kosov jeten dojm me dhane
Per kosov jeten dojm me dhane
Ku mje nis moj lulja  me ere
ne prekaz te baca adem
Ku mje nis moj lulja me
ere ne prekaz te baca adem

ty kosov oh tnjeh historia
Djemt e tu o me dy alltija
Oh me te rujt njerin hajde edhe pragun
oh kallna jeten e falen gjakun
Oh nmitrovice eshte ai djep i trimit
Oh heroi i popllit, o is Bolentini

ministrit ne londer shkun e i than
isa boletini vet ka ardh
e man alltin o ne ksul te bardh ee

hyni Isai me koken lart
palt e xhamadanit oj Vilhad
si shqiponja kur i hap krate

nuk kam ardh ktu more zotni
ne palat e londres me u vra me ty
veq met than more se ka shqiptari e

ani moj kosove oh moj bukuroshe
ani rreth em rreth e oh moj qoshem qoshe 2x

ani nja mat miren o ma ke prej arit
ani ktu gjithmon o ka jetu shqiptari 2x

ani sot kengtari me qiftelie
o dot kendon moj kosov per ty, ani dot kendon moj kosov per ty e
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)