Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhela & Dani Abazi - Potpuri (Gezuar 2020)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shum i bukur koka dhandri
E shum hije i paska kati
Edhe nusja sja nshon anen
Drit po bojn o pasha nanen
2x

A po knojna pak me def
Qashtu vjehra po ka qef
Po ka qefo me vallzu
Djalin sot e ka martu
A po knojna pak me def
Qashtu vjehra po ka qef
Po ka qefo me vallzu
Baba i dhandrit na ka ftu

Qohu nuse hy ne valle
Dojn met pa ty qysh po kcen
Merre vjehren kadal dale
Syt e saj shum po i shkelqejn
2x

A po knojna pak me def
Qashtu vjehra po ka qef
Po ka qefo me vallzu
Djalin sot e ka martu
A po knojna pak me def
Qashtu vjehra po ka qef
Po ka qefo me vallzu
Baba i dhandrit na ka ftu

Lodra krisi e nau bashkue fisi
Miq e daja i la vraja
Mergimtaret na kan ardh te paret
Motra e vllazen kta gjith ne dasem

Dasma ja ka nis
Nusja jon si miss
Dhandri sikur mbret
O sa ka lezet
Baba nana sot kan gezim e lot
Nuses ja kan fal ma te mirin djal

S'del prej modes vallja e rugoves
Napoleoni te gjith vallzoni
Mergimtaret na kan ardh te paret
Motra e vllazen kta gjith ne dasem

Dasma ja ka nis
Nusja jon si miss
Dhandri sikur mbret
O sa ka lezet
Baba nana sot kan gezim e lot
Nuses ja kan fal ma te mirin djal
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)