Më mbaj mend (për 1 muaj)

Resmije Krasniqi - Valle Valle

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
qohu bir mbushe nusen me lira dukat
hajde nuse ti? afrohu ma ngat
merrja doren merrja ti moj nuse hajde tash
sikur qiken tem thot vjehrra un ty kam met dasht

valle valle sa e bukur rrathet per hijeshi
dhanderr dhanderr ma i miri krejt ta kan lakmi

knoni qika rrokni defat mos u ndalni kurr
fshije nuse fshije lotin bone zemren gur
e ke lan ti nan e baben veq te na me ardh
mir se erdhe bija jon o me faqe tbardh

valle valle sa e bukur rrathet per hijeshi
dhanderr dhanderr ma i miri krejt ta kan lakmi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)