Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bardhi - Paranoya

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hala un jom tu pi
Per ty po pi
Edhe sdi mo

N’Paranoja po hi
Per ty po hi
Sjena ni mo

Qka o kjo krenari
Jena kon t’ri
Skena dit gjo

E di t’kom bo tradhti
A ki mu kthy mo


I:
Zemer per ty e kisha lujt titanin
Kisha vra kisha pre per lot tanin
Per syte e tu e kisha shterr oqeanin
Po tash spo muj ma as me ta ni zanin

Un tkom besu
Ti m’ki besu
Amo komplet
Un kom gabu

Un t’kom tradhtu
Fajin lema mu
Veq per ni nat
Un ty tkom n’drru

E di koha skthehet
Edhe pse ndjenjat e njejta vrehen
Si sopaté prehen
Zemra e thyme t’mprehté e ka tehun

sikur gace z’behen
ndjenjat kur ftohen t’nxehta mo s’kthehen
Une jom kan i dehun
po t’pres mu kthy se te un e ki strehén

Hala un jom tu pi
Per ty po pi
Edhe sdi mo

N’Paranoja po hi
Per ty po hi
Sjena ni mo

Qka o kjo krenari
Jena kon t’ri
Skena dit gjo

E di t’kom bo tradhti
A ki mu kthy mo

II:
Tradhtar
Ti thirem Tradhtar
Un idiot e ti
Margaritarë

Me lot n’sy mke thon nuk kena tjeter zgjidhje
Qysh ke mujt me m’tradhtu per ditelindje
Ta theva zemren e mas shpine t’bona hile
Ama ton kohen je ka m’percjell sikur hije

Eyooooo
Hala cdo gote qe e pi per ty un dehna

Eyooooo
Hala tkom n’zemer mene n’trup e n’vena
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)