Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irkenc Hyka - Genjeshter

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Frymën po t'a ndiej
Leht' mbi trupin tim
Para teje sot
Fsheh më shum' se një gabim

Ti më buzëqesh e më përqafon
Më thua zemër pse je mërzit
A më tregon?

[REFRENI]
Si mundem me t'pa un' ty në sy
Kur të kam tregu vetëm gënjeshtra
Kur të thoja natën se po fle
Me tjetër fleja
Si mundem me t'pa un' ty në sy
Të të them më fal
S'ma fal as vetja
Çfarë jam unë që e kam lëndu
Atë që desha

Veç kur e mendoj
Ti me tjetërkënd
Ideja me çmënd
Të isha un' në vëndin tënd

Ndaj nuk është e leht'
Faji më rëndon
Më thu' zemër pse je mërzit
A më tregon?

[REFRENI]
Si mundem me t'pa un' ty në sy
Kur të kam tregu vetëm gënjeshtra
Kur të thoja natën se po fle
Me tjetër fleja
Si mundem me t'pa un' ty në sy
Të të them më fal
S'ma fal as vetja
Çfarë jam unë që e kam lëndu
Atë që desha
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)