Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Me Lini Te Fluturoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kam ca ditë që s'ta dëgjoj
Zërin tënd të ëmbël shumë
Nuk e di si do duroj
Aman si do ver kjo punë
x2

Në do të ma dëgjoshë zënë
Më shpjer atje ku kam qënë
Mbyllur brënda nuk duroj
Më lini të fluturoj
x2

Ç'të të them moj e uruar
Të gjithë njerzit janë larguar
Mbetën djemtë pa martuar
Gjyshër e nipër pa takuar
x2

Në do të ma dëgjoshë zënë
Më shpjer atje ku kam qënë
Mbyllur brënda nuk duroj
Më lini të fluturoj
x2

Moj thëllënzë e prillit
Dil e bëj një zë bilbili
Dil e këndoni bashkë
Së ju presin njerzit jashtë
x2

Në do të ma degjoshë zënë
Më shpjer atje ku kam qënë
Mbyllur brënda buk duroj
Më lini të fluturoj
x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)