Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Vrinca - Jam Malësor

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mka marr malli e s duroj ma
Malsin teme du me pa
Du me shkue n ato an
Ku mas pari kam thirr nan

Ku atdheu me kan fe
Ku nflamur burrat bajn be
Ku pa hile asht dashnia
Ku rrin bashk besa e burrnia

Heeejjj sa te shkoj ne at malsi
Nkopli kafe kam me pi
Muhabet e qejf sa don
Kshtu malsort e kan zakon

Req e loge due mei pa
Bukurit qe kush si ka
Shum her n anderr me kan dal
Heeej ato gshteja e mriza t rrall eee

Heeeej ujt e rrjadhit qoft bekue
Se veq zoti e ka veque
Ne perru oj bjeshk e rrall
Gjithmon pat o bjeshkatar

Jan nje kang edhe kumon
Mlue me dhe kan ken gjithmon
Atostane plot gjallni
Heeej me jau pas ooo gjithkush lakmiee

Heeej atje n shkrel po due me dal
N bush turres meu qmarr
N bjeshk e hotes me mjell kasht
N ato an synin me knaq
N gruk te lugjev n at nahije
Dragojngjan e nat kutie
Me pi ujt me ort e vores
Oo nat bjeshk tbukur o nlujts tzagores

Vazhdoni...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)