Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Mos Lendo Nje Femer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po ju thrras prej shpirtit e me fjale prej zemre
Kur do ta kuptoni vleren e nje femre
Mos lendo nje femer mos e mbush merzi
Se ajo ka mbush boten me dashni
Mos bre mos lendo nje femer
Mos e bej te qaj
Mendo motren tende ne vendin e saj
Mos bre mos lendo nje femer
Se ajo ka emer
eshte e bija e babes
E zemra nanes
Mos bre mos lendo nje femer
Se ajo ka emer
Eshte moter e vllaut e fat i nje djalit
Veje doren nzemer mos bej qka tvjen ndore
Se neser çdo femer e pret nje kurore
Endrron me u ba nuse endrron me u ba nane
Eshte gjynah i madh rrugve me e lan
Mos bre mos lendo nje femer
Mos e bej te qaj
Mendo motren tende ne vendin e saj
Mos bre mos lendo nje femer
Se ajo ka emer
Eshte e bija e babes e zemra nanes
Mos bre mos lendo nje femer
Se ajo ka emer
Eshte moter e vllaut e fat i nje djalit
Mos bre mos lendo nje femer
Se ajo ka emer
Eshte e bija e babes
E zemra nanes
Mos bre mos lendo nje femer
Se ajo ka emer eshte moter e vllaut
E fat i nje djalit
Kuptojani boten
Kuptojani jeten
Jeton per te tjeret ma shume se per veten.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)