Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erik Lloshi - Enderr

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Cdo nat ne enderr
takoja une dashinin
e kur me bente
ledha posht shtepis
Me ka mar malli
moj ti se di sa shum
por per dreq ste gjej askund
Prezenca jote
brenda meje mungon shum
me drridhen gjunjet
spo shoh me i mjeri une
Me thuaj shoke
cfare te bej une
Sa net po bej
pa gjume i mjeri une
Ref... Ajo me donte
me kerkonte pa kufi
me perqafonte ledhatonte si femij
me ka mar malli
me ka mar malli
ta mar ne krah
tkem ndjenj ne tjemi dy
Me syt e saj
shikoja boten si femij
ajo afrohej dhe me thonte
te kam shpirt
me ka mar malli
me ka mar malli
mka mar malli
dhe per syt e saj
plote drite
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)