Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysi Hasani - Ty Medvegjë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E kujtoj me mallëngjim,
Çdo rrugicë t'qytetit tim,
Ku e kalova jetën si fëmijë,
Dhe qënë i ri më t'vërtetë i ri...(2X)

Ref.:
Ty Medvegjë ngado që shkoj,
Të kam në zëmër nuk të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Një kafe në Medvegj ta pi...
Tek ty zgjohën babë e nanë,
E gjithçka që unë kam lanë,
Shpirti, zëmra më janë vra,
Keq gurbeti na ka nda...

Atje kam ëndrrat e mija,
Ku më pret përherë shoqnija,
Ty Medvegj mai bukri emer,
Un gjithmone te mbaj ne zemer...(2X)

Ref.:

Ty Medvegjë ngado që shkoj,
Të kam në zëmër nuk të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Një kafe Medvegj ta pi...
Tek ty zgjohën babë e nanë,
E gjithçka që unë kam lanë,
Shpirti, zëmra më janë vra,
Keq gurbeti na ka nda...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)