Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mozzik - Kur Thojshe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A tkujtohet kur um thojshe kur mas shumti ti um dojshe e pa mu hiq sun jetojshe se kisha dit qe po ndryshojshe x2
o sa shum e folshe
o hiq bre su durojshe
o boll bre u munojshe
Po keq qe as sma qojshe mo...
as sma qojshe mo
Ska mo drama
Nuk du un drama
Sqon peshe parja
Nuk qon peshe fama
Kjo dashni u bo krejt varra, u bo krejt varra
Ska sherim nkrejt spitalat, nkrejt spitalat
Kur mke rrejt mu e ke rrejt veten
Lendom mu e lendon veten
Hupem mu e hup ti veten
Sum gjen mu sun e gjen veten
Spo di a je me najkon se po tshoh je me gjethkon
Don me plas shpirtin tem po pe plas shpirtin ton
U kon kismet me met na vet
Nuk shkon me zor qija krejt
Dashnia tqorron
Per mu mi qeli syt
E ti shkuli krejt flokt tash e kape kryt
A tkujtohet kur um thojshe kur mas shumti ti um dojshe e pa mu hiq sun jetojshe se kisha dit qe po ndryshojshe x2
Cdo bisedime ska mo bisedime
Le tmesin veq kujtime senet intime
Boll e kom jeten e qime mashum nuk po mvyn
Po mvyn 1 gum ton kto sene qe mi lshy
Po menoj çdo nat se di a kom bo mekat
Veq po flej un ma rahat e po nina ma rahat
Jeta shpesh po mbefason me shume sene po msprovon
Po po shpirti nuk dorzohet se karakteri beton
Mos provo mu kthy se skthena po tperbena
Na dy skem me kon mo e mo nuk jena
Ndashni ku nuk ka besnikeri bardhsia e dashnise fillone me u nxi, bohet e zeze zemra jem ti rrugen tone un rrugen tem
A tkujtohet kur um thojshe kur mas shumti ti um dojshe e pa mu hiq sun jetojshe se kisha dit qe po ndryshojshe x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)