Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Veç Allahu Është Beka (I Përhershëm)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mos jep sevda n’kët’ dunja
Veq hidhrimit tjeter s’ka
Dert e gajle vijn pa nda
Thirr ja Allah ja Meula

7 dit ymër n’kët’ dunja
6 idhnime 1 sevda
Me 1 dit çka me ba na
Thirr ja Allah ja Meula

Ej insan banu derja*
Një dit’ vdesim të gjith’ na
Veç Allahu është beka
Thirr ja Allah ja Meula

*Beka - i Përhershëm
*Banu derja- përmirsohu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)