Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - Ditëlindja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Urime urime
Sonte nga zemra ime
Nga syt e mi loti pikon
E ky eshte lot gezimi
Qe nga shpirti jem buron
Shpirti qe veq ty te dashuron
E ditlindjen sote ta uroj
Gezuar ditlindjen sonte
Per jet u kam me t'dasht
100 vjet te lumtura zoti ti dhasht
Gezuar ditlindjen zemer
Kengen per ty kendoj
Per qdo dit me shum te dashuroj
Gezuar gezuar kujtim i pa haruar
Ditlindja jote fest per mu
Se ti je jeta ime
E ti shum mir edin
Per veq teje skam tjeter dashni
Shum gezuar sonte veq per ty
Gezuar ditlindjen sonte
Per jet u kan me t'dasht
100 vjet te lumtura zoti ti dhasht
Gezuar ditlindjen zemer
Kengen per ty kendoj
Per qdo dit me shum te dashuroj
Gezuar ditlindjen sonte
Per jet un ka me t'dasht
100 vjet te lumtura zoti ti dhasht
Gezuar ditlindjen zemer kengen per ty kendoj
per qdo dit me shum te dashuroj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)