Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gramos Aliu - E Dalura Nga Endrrat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Unë askujt nuk i kam thënë të dua,
Ti më gjete mua në vetmi (në vetmi)
Fjalë të zgjedhura e të pathëna
Shum' përqafime të padhëna...

Oh sa shum' unë ty të kam prit,
nuk e dija se ti ekziston,
je gjithçka që askujt s'ia kam dhënë
gjithçka që kam ëndrru, je ti...

Zemër, ti më beso
unë ty nuk të lëndoj
gjithmonë, unë do jem aty
afër, teje...

Engjëll, të dashuroj
për ty, shum' kam nevojë,
ti i solle pranverë
zemrës sime...

Sytë e tua fshehin oqeane (oqeane, oqeane)
kur më sheh shuhen vullkane (vullkane)
dua t'i puth buzët e tua,
e ti e di sa shumë të dua...

Oh sa shum' unë ty të kam kërku,
tash që t'gjeta, jo nuk të lëshoj...
ne e meritojm' bashkë t'qëndrojmë,
Ti ke dal' nga ëndrrat veç për mu, për mu...

Zemër, ti më beso
unë ty nuk të lëndoj
gjithmonë, unë do jem aty
afër, teje...

Engjëll, të dashuroj
për ty, shum' kam nevojë,
ti i solle pranverë
zemrës sime... (3x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)