Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gena - Si Vjeshta

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ajo për mu ish ëndrra
Sa shumë ma donte zemra
Ajo për mu ish shpirti
Ish gjaku i trupit tim

Ajo për mu ish jeta
Ku veten time e gjeta
Ajo për mu ish ndjenja
është loti i dashurisë

[REF.:]
Si vjeshta iku dashuria jonë
çdo ditë me shi e lotë në sy jetojmë
Sa mall e dhimbje kjo dashni na la në sy
Pranverë do t'jetë gjithmonë buzeqeshja jote
Gjithmonë në zemrën time do t'jesh ti
Se jeta ishte fryma jote, dashni

Pa ty më gjen mëngjesi
Për mua ishe dielli
Kujtime kemi shumë
Kudo, kudo je ti
Asnjëherë s'të kam harruar
S'e di a m'ke kujtuar
Të dy një zemër kemi
Por prapë ne jemi larg

[REF.:]
Si vjeshta iku dashuria jonë
çdo ditë me shi e lotë në sy jetojmë
Sa mall e dhimbje kjo dashni na la në sy
Pranverë do t'jetë gjithmonë buzeqeshja jote
Gjithmonë në zemrën time do t'jesh ti
Se jeta ishte fryma jote, dashni

[REF.:]
Si vjeshta iku dashuria jonë
çdo ditë me shi e lotë në sy jetojmë
Sa mall e dhimbje kjo dashni na la në sy
Pranverë do t'jetë gjithmonë buzeqeshja jote
Gjithmonë në zemrën time do t'jesh ti
Se jeta ishte fryma jote, dashni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)