Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida & Argjenda Doçi - Nata E Kanes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Bismilah moj e mira e nanes,te kan ardh shoqet per naten e kanes.

2x At mindil me lot laje laje, per kujtim mo prej nanes maje.

Ka ardh vakti, o kanen me vnue, kanagjegjin o per me fillue.

2x Kan ardh tezet kanen me ta ngjite,kan ardh hallat aman qe tkan ritte.

Kan ardh motrat o met bo gati, po i afroet o dasmes sahati.

2x Me kam t hajrit e kalofsh ket prag, neser bahesh nuse me duvak.

Mir po t rrika aman ngjyra e kanes, neser nket vakt nuk je afer nanes.

2x Ah moj dor, moj dora me kan, shpin e babes neser ke me lan.

Ne ket shpi nuk je nesermbrama, ma hizmet ske me bo te nana.

2x Kaj e kaj o hiq mos shuj, neser nanes o nuk i qet uj.

Sikur motrat kerkush sta kan hallin, nalu lypja o nanes hallalin

perveq vllaut kerkush nuk tka moter, pa ty baba neser ulet nsofer.

perveq vllaut kerkush nuk tka moter, ti me baben neser s’ ulesh nsofer.

Ah moj kan, o moj kan e kuqe, nuk le vajz o pa e bo nuse.

2x Ah moj kan o ti metsh pa ngjyre, naj le qikat o me lot per ftyre.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)