Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flori Mumajesi - Dhemb

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa po më mundojnë
ditët që kalojn
s’jemi më ne si dje

mundova kot ta ndryshoja
jetën që vet ma dhe

Asgjë në dorë s’kam
fatin në zot lamë
nëse egziston vërtetë

lutem si ty njësoj
te ja dalim ne

Se më dhemb pa fund pa fund
dhe më tremb çdo ditë si je
se pranoj dot të kërkoj dhe mos të gjej

Se më dhemb pa fund pa fund
dhe më tremb çdo ditë si je
se pranoj dot të kërkoj dhe mos të gjej
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)