Më mbaj mend (për 1 muaj)

B2N & Eralda Jashari - Shqipet Neper Bote

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Moj e shtrenjta shqiperi
Sa e bukur me je ti
Atje kam une zonjen nene
Atje kam une shpirtin tim
Shqiperi o nena ime
Na bashkon per halle e gzime
Atje kam une time moter
Atje kam un dhe kosoven

Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
E jona Kosova, e jona Shqipnia
E jona Kosova, e jona Shqipnia

I kam shqipet nga hollanda, plot me pare neper canta
I kam shqipet gjermani, mercedezat kuq e zi
I kam shqipet nga anglia, plot sterlinga neper shpia
Xhamadani vija - vija, viza viza italia
Shqipet andej nga spanja
Shqipet andej nga franca
Shqipet andej nga zvicra, qe te gjujne me franga
I kam shqipet europ
I kam shqipet ne belgjik
I kam shqipet neper bote
I kam shqipet amerik

Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
E jona Kosova, e jona Shqipnia
E jona Kosova, e jona Shqipnia
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)