Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buqe Rama - Aman Aman Gjermani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne rini kam ardh ngurbet
e lash vetem nanen tem (2x)

REF. 2x:
Aman, aman, Gjermoni
e shkreta Gjermoni,
mu mashtrove ne rini
qe ty kam gjith pasuri

M'kalon jeta ne gurbet
kur dot kthehem s'di as vet

M'kalon jeta ne gurbet
po por titna ktu do t'vdes

REF. 2x:
Aman, aman, Gjermoni
e shkreta Gjermoni,
mu mashtrove ne rini
qe ty kam gjith pasuri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)