Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi - Fjalet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne heshtje
sa shume fjale
Sa fjale u thane
Harruam
Trishtimin dashurise i dhame
Lenduam
E cmendur nata qe na pa
Buzeqeshte
Dhe shiu lagu trupat tane
Ne heshtje
Askush sna pa e foli
Kjo bote vec dhimbjen mbolli
Fjalet na ndane dashurine e vrane

REF.:
Merre ti jeten merre
Vitet dhe zemren merre
Ti me tjeter je une me tjeter
Tani jam
Qesh se nuk qaj dot
Shpirtin tek ti e kam!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)