Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha & Ylli Baka - Komuna E Parisit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jam nje djale jabanxhi
Te komuna rri me shpi
Si tja bej hallit qe kam
Dua nuse ne Tirane
Si tja bej hallit qe kam
Per nje nuse ne Tirane

O more çun mor kapedon
100 here ty ta kom thon
Se nuk eshte kollaj me gjet
Nuse ne kryeqytet
Se nuk eshte kollaj me gjet
Nuse ne kryeqytet

Goce tu befsha bedel
Kape ti nje çiftatel

Ref:
Çuni omel je a po vjen me ne
Atje ne komune ke Tirone Re
Çuni omel je a po vjen me ne
Atje ne komune ke Tirone Re

Vij nga jugu i Shqiperise
Ku rrjedh mjalti i dashurise
O per hir te perendise
Aman qejfin mos ma prish
O per hir te perendise
A moj qejfin mos ma prish

Qenke çun alamet çuni
Kur te pash me iku truri
S’du me dit se nga ke ardhe
Zemren ta kam bo hallall
S’du me dit se nga ke ardh
Zemren ta kam bo hallall

Goce tu befsha bedel
Kape ti nje çiftatel

Ref:
Çuni omel je a po vjen me ne
Atje ne komune o ke Tirone Re
Çuni omel je a po vjen me ne
Atje ne komune ke Tirone Re
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)