Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selami Kolonja - Kolazh (Kenget E Shqiperise E Mesme)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Oh, nje lulisht me trandafila
Asht parajsa e vertet aman aman
Asht parajsa e vertet

Ky esht vend ku knojn bilbilat
Flak nau dogj ashiku i shkret e
2x

Maraku esht nji shkendij e
Djeg si dielli ne Qershor
Djeg si dielli ne Qershor

Ket sevda
Kush s'ma din e
Shpirtin tem ja ap ne dor e
2x

...

Dola me she-tit ne bace
Pash nje pellumb te shkrum
2x
Sa m'ka marr malli per zotnin tande
Ajde te rrish me mu
2x

Bacja mbush me trandafila
Vet per tu dashuru
2x
Digjo sa bukur po knojn bilbilat
Ajde te rrish me mu
2x

Rreth em rreth baces ju solla
Ula per me pushu
2x
Se n'syt e tu fort u dashurova
Ajde te rrish me mu
2x

...

Ate gush te bardh moj lule, ty ta kam zili
Me vjen buz ne gaz moj lule, me nje bukuri

Faq e gush si moll moj lule, vetulla si han
Per shtatin e bukur moj lule, tu bena merak
2x

Gush e me stoli je veshur, as ma thu nje fjal
E ja ku ke ardh moj lule, baluket ti ball

Faq e gush si moll moj lule, vetulla si han
Per shtatin e bukur moj lule, tu bena merak
2x

Faq e gush si moll moj lule, vetulla si han
Per shtatin e bukur moj lule, tu bena merak
2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)